



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.4 mm |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SCI, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 37 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 20 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 37 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
Stock: 177
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55170
Ext.Price$1.55170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55170 | $1.55170 |
| 10 | $1.15757 | $11.57570 |
| 25 | $1.15637 | $28.90925 |
| 50 | $1.15517 | $57.75850 |
| 100 | $1.15397 | $115.39700 |
| 300 | $1.15277 | $345.83100 |
| 500 | $1.15159 | $575.79500 |
